• Edukacja wczesnoszkolna

• Turniej sportowo-ortograficzny „Biegane dyktando”

• 01.03.2024 13:23
        • Dnia 23 lutego 2024r. w ZPO 3 SP nr 3 w Działdowie odbył się II Turniej sportowo-ortograficzny „Biegane dyktando” pod patronatem Burmistrza Miasta Działdowo Pana Grzegorza Mrowińskiego.
        • Pani dyrektor Joanna Karaszewska wraz z organizatorkami: Agatą Tyburską, Ewą Kłosowską, Alicją Jabłonowską i Agnieszką Margalską powitały 4-osobowe reprezentacje uczniów klas II z działdowskich szkół podstawowych wraz z opiekunami.

Konkurs, z jakim uczniowie mieli do czynienie wymagał ogromnego skupienia , koncentracji i uważności. Zaproponowano więc na początek ćwiczenia „gimnastyki mózgu”, które pozwoliły się do tego dobrze przygotować.

Po wylosowaniu stolików każda drużyna wyznaczyła pisarza do zapisywania tekstu. Biegacze kolejno mieli za zadanie wykonanie podanego ćwiczenia gimnastycznego, zapamiętanie zdania i podyktowanie go pisarzowi. Organizatorki zwróciły uwagę na potrzebę współpracy w zespołach. Zapoznały również uczniów ze sposobem poprawiania błędów i podały do wiadomości, że na koniec będzie liczył się również czas wykonania wszystkich zadań.

Po zakończeniu pisania tekstów przez wszystkie grupy p. J. Karaszewska dokonała sprawdzenia tekstów dyktanda.
          W wolnej chwili uczestnicy turnieju zatańczyli zumbę i zjedli posiłek sfinansowany przez radę rodziców.

Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta Działdowo Pana Grzegorza Mrowińskiego. Podziękowano uczestnikom, opiekunom i obserwatorom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

I miejsce SP nr 3
          II miejsce SP nr 2