• Mówimy po angielsku, mówimy po niemiecku

• The Planet Protectors

• 23.04.2024 18:33
          • Wczoraj w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi 🌿🌏🌳
            Z tej okazji Szkolny Klub Młodego Europejczyka wraz z zespołem anglistów przygotował spektakl w języku angielskim, pt. „The Planet Protectors”.
            Wszystkim młodym aktorom składamy ogromne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie 🙌
            Po przedstawieniu wybrane klasy mogły zaprezentować przygotowane wiersze oraz piosenki nawiązujące do obchodzonego święta.
          • PODSUMOWANIE WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU ARCHITEKTONICZNEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ,,DACHL" 2023/2024

• 22.04.2024 14:20
          • Jest mi niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu architektonicznego pt.: ,,DACHL" 2023/2024. D – Deutschland, A – Österreich, CH - die Schweiz, L – Liechtenstein.

NAGRODZENI UCZNIOWIE:

I miejsce – Elena Hoffer z klasy 7c

II miejsce – Julian Siemianowski z klasy 7a

III miejsce – Maja Spalding z klasy 7a

Wyróżnienie – Aleksandra Brzozowska z klasy 7c

Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim oraz stworzenie uczestnikom możliwości rozwijania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Dziękuję bardzo za udział w konkursie, wszystkie wasze prace były wyjątkowe !!!

Koordynator konkursu: Anna Gąsior

•  IRREGULAR VERBS CONTEST
          • IRREGULAR VERBS CONTEST

• 03.03.2024 17:39
          • W dniu 20.02.24 r. zorganizowany został premierowy konkurs języka angielskiego pt. IRREGULAR VERBS CONTEST.
            Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy bawili się świetnie i wykazali się dużą znajomością czasowników nieregularnych oraz ich zastosowaniem.

Laureatami zostali:
            I miejsce Adam Pizon kl. Va
            II miejsce Sofia Protsyshyn kl. VIIIa
            III miejsce Adam Kempka kl. VIIIa

Organizatorzy Anna Haspel i Agnieszka Kanigowska
            Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczestników 👏
          • Fasching, Fastnacht, Fastelabend lub Fasnacht Karneval in Dutschland – Es ist schon vorbei!!! JUŻ ZA NAMI!!!

• 03.03.2024 17:23
          • Karnawał w krajach niemieckojęzycznych, tzw. piąta pora roku - ,,Fünfte Jahreszeit” już za nami…
            Jest mi niezmiernie miło ogłosić wyniki wewnątrzszkolnego konkursu z języka niemieckiego: ,,Karneval Maske - Maska karnawałowa”
            I miejsce – Wiktor Repka z klasy 7a
            II miejsce – Maksymilian Wółkiewicz z klasy 7c
            III miejsce – Maja Ogrodowczyk z klasy 7b
            WYRÓŻNIENIE Mateusz Malinowski z klasy 7c Maja Spalding z klasy 7a

Zwycięzcom serdecznie gratuluję a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i życzę kolejnych sukcesów… 🙂 🙂 🙂 Wszystkie wasze prace były wyjątkowe!!! Przy ocenie wzięto pod uwagę oryginalność pomysłu, wrażenia estetyczne, pomysłowość, atrakcyjność wykonanej pracy, trudność wykonania, sposób wykonania, wkład pracy oraz samodzielność wykonania.
            Koordynator konkursu: Anna Gąsior
          • Wyniki konkursu: „NAJPIĘKNIEJSZE KARTKI BOŻONARODZENIOWE/ŚWIĄTECZNE W JĘZYKACH OBCYCH”

• 20.12.2023 19:11

• Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki szkolnego konkursu na kartkę świąteczną w języku obcym!
            KARTKA ŚWIĄTECZNA W JĘZYKU NIEMIECKIM
            I miejsce Nina Weinar 8a
            II miejsce Zofia Angowska 8a
            III miejsce Oliwia Kordowska 8a
            Wyróżnienie: Lena Rembecka 7b

KARTKA ŚWIĄTECZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM
            klasy 1-3
            I miejsce Ksawery Reluga 3c
            II miejsce Maria Domeracka 2a
            III miejsce Kacper Dąbrowski 3b
            Wyróżnienie: Amelia Masiak 1c
            klasy 4-8
            I miejsce Paweł Domeracki 6b
            II miejsce Seweryn Malinowski 7c
            III miejsce Amelia Kłosowska 7a
            Wyróżnienie: Jan Dębski 6b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
            Dziękujemy bardzo za udział w konkursie. Wszystkie prace były wyjątkowe !!! 🙂 🙂 🙂
            Anna Gąsior, Anna Szałkowska – Pazera
            * przy ocenie wzięto pod uwagę oryginalność pomysłu, wkład pracy oraz sposób wykonania.