• Mówimy po angielsku, mówimy po niemiecku

• Wyniki konkursu: „NAJPIĘKNIEJSZE KARTKI BOŻONARODZENIOWE/ŚWIĄTECZNE W JĘZYKACH OBCYCH”

• 20.12.2023 19:11

• Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki szkolnego konkursu na kartkę świąteczną w języku obcym!
            KARTKA ŚWIĄTECZNA W JĘZYKU NIEMIECKIM
            I miejsce Nina Weinar 8a
            II miejsce Zofia Angowska 8a
            III miejsce Oliwia Kordowska 8a
            Wyróżnienie: Lena Rembecka 7b

KARTKA ŚWIĄTECZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM
            klasy 1-3
            I miejsce Ksawery Reluga 3c
            II miejsce Maria Domeracka 2a
            III miejsce Kacper Dąbrowski 3b
            Wyróżnienie: Amelia Masiak 1c
            klasy 4-8
            I miejsce Paweł Domeracki 6b
            II miejsce Seweryn Malinowski 7c
            III miejsce Amelia Kłosowska 7a
            Wyróżnienie: Jan Dębski 6b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
            Dziękujemy bardzo za udział w konkursie. Wszystkie prace były wyjątkowe !!! 🙂 🙂 🙂
            Anna Gąsior, Anna Szałkowska – Pazera
            * przy ocenie wzięto pod uwagę oryginalność pomysłu, wkład pracy oraz sposób wykonania.
          • WYNIKI WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2023/2024

• 12.11.2023 19:59
          • “Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Frank Smith

Dnia 20. października 2023 roku, odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Celami konkursu było, wzbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim, kształcenie kompetencji językowych, motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

Miło mi poinformować, że 21. października 2023 rozstrzygnięty został Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. I miejsce: Oliwier Hajczuk z klasy VIIa II miejsce: Szymon Wiśniewski z klasy VIIIa III miejsce: Zofia Angowska z klasy VIIIa
            Zwycięzcom serdecznie gratuluję a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i życzę kolejnych sukcesów… 🙂 🙂 🙂 Anna Gąsior

• 28.09.2023 19:05
          • Obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami🇵🇱🇷🇺🇳🇴🇺🇦🇬🇧🇪🇸🇩🇪....
            Z tej okazji przygotowaliśmy wiele ciekawych zabaw, gier i quizów, w których uczniowie bardzo chętnie wzięli udział.
            Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się aplikacja tajnego agenta językowego z wieloma ciekawymi zadaniami do wykonania oraz podchody z polowaniem na qr kody.
          • Podsumowanie Konkursu Architektonicznego z Języka Niemieckiego ,,Deutschland 2022/2023"

• 19.03.2023 19:23
          • Z przyjemnością informujemy, że w lutym, odbył się w naszej szkole konkurs architektoniczny pt.: ,,Deutschland 2022/2023”.
            Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim oraz stworzenie uczestnikom możliwości rozwijania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na Konkurs Architektoniczny z Języka Niemieckiego ,,Deutschland 2022/2023”. Dziękujemy też Rodzicom, którzy wspomagali swoje dzieci w tym zadaniu. Zdjęcia prac, będzie można obejrzeć na stronie szkoły oraz na szkolnym facebooku.

NAGRODZENI UCZNIOWIE:
            Dziękujemy bardzo za udział w konkursie, wszystkie wasze prace były wyjątkowe !!!
            Anna Gąsior

• Konkurs językowy

• 06.11.2022 19:34
          • Spelling Bee 🐝

to zawody rozgrywane głównie między dziećmi, polegające na literowaniu słów w języku angielskim. Pomysł na organizację takich zawodów wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

Obecnie krajowe konkursy Spelling Bee odbywają się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Meksyku, Indonezji, Indiach i Pakistanie.

Podobne zawody występują również w wielu innych krajach, np. La dictée we Francji (Bernarda Pivot) czy polskie dyktando, różniące się tym, że konkurencja polega na pisaniu całego tekstu. (wikipedia)