• Edukacja wczesnoszkolna

• Sadzenie lasu

• 12.04.2024 13:37
        • W ramach zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Ziemi uczniowie klas 2a i 3c naszej szkoły wzięli udział w niesamowitej akcji sadzenia lasu.
        • Zorganizowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki wsparciu Leśnictwu Narzym Nadleśnictwo Dwukoły. Dzięki ogromnemu zapałowi i zaangażowaniu dzieci udało się posadzić wiele nowych drzewek. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, dlaczego wycina się drzewa i  nasadza  się nowy drzewostan, zaobserwowali pierwsze wiosenne rośliny i leśne zwierzęta, przekonali się na czym polega praca leśniczego. Po ciężkiej pracy wszyscy zasłużyli na odpoczynek i regenerację sił. Nad prawidłowym przebiegiem prac czuwał leśniczy Pan Jan Kochański, któremu serdecznie dziękujemy za możliwość odbycia wspanialej lekcji przyrody.

K. Kamińska