• Dzień Krajobrazu

• 16.10.2023
          •     Klasa 4b rozpoczęła obchody Dnia Krajobrazu już w poniedziałek 16 października. Pod okiem swojej wychowawczymi wybrali się do parku Honorowych Dawców Krwi. Tam rozpoznawali gatunki drzew oraz zbierali kasztany, z których ułożyli napis. Dzieci świetnie się przy tym bawiły spędzając wspólnie czas oraz doceniając uroki swojej małej ojczyzny.

• Dzień Edukacji Narodowej 2023

• 16.10.2023
          •     16  października w naszej szkole uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystej akademii spotkali się nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi. Uczniowie poprzez humorystyczny program artystyczny podziękowali pedagogom za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży.

• Ogólnopolska kampania PCK "Gorączka złota 2023"

• 11.10.2023
          •      Uczniowie naszej szkoły od wielu lat bardzo chętnie biorą udział w charytatywnych akcjach. „Gorączka Złoto 2023” to ogólnopolska kampania Polskiego Czerwonego Krzyża polegająca na zbiórce „złotych” monet, tych o najniższym nominale 1, 2, 5 groszy, które zebrane w dużej ilości przekładają się na zbiórkę o dużej wartości. Pozyskane fundusze pozwolą na dofinansowanie m.in.: wypoczynków letnich dzieci i młodzieży organizowanych przez PCK, ciepłych posiłków, wsparcia edukacyjnego oraz promocję idei wolontariatu wśród mieszkańców Działdowa.

Złote monety” można wrzucać do skrzynki znajdującej się na pierwszym piętrze. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w tej szlachetnej akcji.

• INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2023/2024 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIAŁDOWO
          • Ślubowanie klas pierwszych

• 02.10.2023
          •    Dnia 29.09.2023r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 Szkole Podstawowej nr 3 im. B. Malinowskiego w Działdowie odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. To bardzo ważna uroczystość, która na stałe wpisana jest w kalendarz najważniejszych szkolnych imprez. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla naszych najmłodszych uczniów, również ogromne przeżycie dla ich rodziców. Pierwszaków przywitała ich starsza koleżanka, która życzyła im wielu sukcesów w nauce, wzorowego zachowania na pierwszym świadectwie i wysokich wyników w sporcie, co jest kontynuacją bogatej tradycji szkoły. Zanim Pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona pełnoprawnych uczniów musieli pokazać przybyłej na uroczystość Wróżce, co potrafią. Zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wykonywali ćwiczenia sportowe. Wykazali wzorową postawę podczas śpiewania hymnu państwowego i szkolnego. Wszystkie zadania przygotowane przez Wróżkę zostały wzorowo wykonane. Jury pod kierunkiem pani dyrektor Joanny Karaszewskiej jednogłośnie zdecydowało, że uczniowie mogą dostąpić zaszczytu pasowania. Po uroczystym Ślubowaniu na sztandar Szkoły Podstawowej nr 3 wykonano wszystkim klasom pierwszym pamiątkowe zdjęcia. Oprócz szkolnych dyplomów również rodzice przygotowali dla dzieci miłe niespodzianki. To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń.

Klasa Ia - wychowawca: Pani Alicja Smereczyńska

Klasa Ib - wychowawca: Pani Ewa Kłosowska

Klasa Ic - wychowawca: Pani Agata Tyburska

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości.

Zdjęcia z uroczystości Ślubowania klas pierwszych